چهارشنبه, 25 فروردين 1400
  • ساعت : ۷:۵۴:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ 
  • کد خبر : ۸۵۸۷۹
سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا خبر داد:
آغاز خیز بلند كرونا در كشور
 
 
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آغاز خیز بلند کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر ۱۲۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۷ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با گلایه از هموطنانی که در تعطیلات نوروز به سفر رفته اند، از برگزاری جلسه ستاد به ریاست رییس جمهور و حضور همه اعضا اشاره و اظهار کرد: در جلسه امروز آخرین وضعیت شیوع بیماری را در سطح دنیا و کشور مرور کردیم؛ با توجه به خریدهای شب عید، مهمانی‌ها، سفرها، عدم رعایت پروتکل ‌ها و ازدحام ‌ها شاهد خیز جدید بیماری در بسیاری از استان‌ های کشور هستیم؛ به طور کلی روند بیماری در کشور صعودی است.

وی ادامه داد: در الگوهایی که از نظر اپیدمیلوژیک (همه گیرشناسی) درحال بررسی آنها هستیم، الگویی مشاهده می شود که بیشتر نشان دهنده افزایش بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی است که در اکثر استان های کشور وجود دارد و خیز شدید بیماری برداشته می شود.

افزایش 100 درصدی ترددهای جاده ای نسبت به سال گذشته در نوروز

دکتر رئیسی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز ترددهای جاده ای نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش پیدا کرده است، توضیح داد: این گزارش از وزارت راه و شهرسازی و ناجا ارائه شده است. حتما همه عزیزان به یاد دارید که سال قبل ترددها تقریبا نزدیک به صفر رسیده بود و نسبت به سال قبل آن بسیار کاهش پیدا کرده بود؛ اکنون وضعیتی که در سطح کشور با آن روبه رو هستیم، شروع یک خیز بلند است که برخی استان ‌ها وارد پیک جدید بیماری شده اند و در برخی دیگر پیک آغاز شده است؛ اگر پروتکل ‌ها رعایت نشوند، شاهد خیز بلندی خواهیم بود، همان گونه که قبلا در استان خوزستان شاهد آن بودیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: همانطور که می‌دانید استان خوزستان چندین ماه گرفتار بیماری و خیز بسیار شدید بود و هنوز هم ادامه دارد البته خوشبختانه به دلیل رعایت پروتکل ‌ها توسط بسیاری از مردم در شهرهای مختلف استان در حال طی کردن روند نزولی است.

البرز و ایلام وارد پیک کرونا شده اند

وی با اشاره به اینکه اکنون البرز و ایلام وارد پیک کرونا شده اند و خیز بلند در این دو استان آغاز شده است، عنوان کرد: بعضی استان ‌ها هم در آستانه ورود به پیک جدید هستند. استان‌ های مازندارن، گیلان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و لرستان در آستانه ورود به موج جدید بیماری هستند؛ سایر استان‌های کشور هم کم و بیش روند صعودی دارند؛ در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، فارس، سمنان و خراسان جنوبی روند صعودی آغاز شده است و براساس پیش بینی ها اگر این روند ادامه ‌دار شود در هفته یا ۱۰ روز آینده که اثرات سفرها مشاهده می شوند قطعا موج بسیار بلندی خواهیم داشت.

منبع خبر
روابط عمومي
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0