Wednesday, May 12, 2021
  • time : 9:25:29
  • Date : Sun Apr 11, 2021
  • news code : 86001
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران عنوان كرد:
هر ۱۶ دقیقه؛ فوت یک شهروند تهرانی بر اثر کرونا
 

 

دکتر زالی با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت فعلی کرونا در تهران، خواستار لاک داون کامل شهر و تعطیلی ادارت و بخش خصوصی شد.

 
 
به گزارش وبدا، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز شنبه، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هر ۱۶ دقیقه یک شهروند تهرانی را بر اثر کرونا از دست داده ایم و حدود ۷۰ نفر در این ۲۴ ساعت فوت کرده اند.
 
وی تاکید کرد: تا زمانی که در کنترل اپیدمی از مباحث علمی تعبیرات سلیقه ای، غیر حرفه ای و غیر کارشناسی صورت بگیرد، وضعیت به همین شکل خواهد بود.
 
وی با تاکید بر اینکه شهر باید لاک داون شود، افزود: اما وضعیتی که در حال حاضر در شهر مشاهده می شود ابدا به این شکل نیست و با توجه به مرگ و میربالایی که در هفته گذشته رخ داد و حجم بالای ابتلا تنها راه حل ممکن در تهران برای عبور از بحران فعلی لاک داون کردن شهر است.
 
دکتر زالی تصریح کرد: گزارش ها نشان می دهد بر خلاف آن چیزی که انتظار داریم ریتم شهر تغییر نکرده است و متاسفانه هفته گذشته علی رغم اعلام کردن وضعیت قرمز در تهران، روزانه بیش از ۸۰۰ هزار نفر از مترو استفاده کرده اند.
 
وی  با بیان اینکه با این روند بیماری کنترل نمی شود، افزود: در کل استان تهران ۷۰۰ کارشناس بهداشت عمومی بیشتر وجود ندارد و این تعداد نیز دچار خستگی فراوانی شده اند و اگر قرار باشد با ۷۰۰ نفر نیروی انسانی نظارت انجام شود و سایر دستگاه های مسئول که به نظر می رسد اعتقادی هم به جدی گرفتن کرونا ندارند، به وظایف خود عمل نکنند کار بسیار مشکل خواهد بود.
 
دکتر زالی با بیان اینکه امروز در تهران ۷۰ بیمار کرونایی بر اثر کرونا فوت کرده اند، افزود: اگر این روند تداوم یابد تا مدت ها روند مرگ و میر در تهران رو به افزایش خواهد بود.
 
وی تاکید کرد: آن چیزی که امروز در سطح شهر مشاهده شد مطلقا لاک داون نیست و فکر می کنم با شرایط فعلی امکان کنترل بیماری بسیار سخت خواهد بود.
 
news source
روابط عمومي
Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    V6.0.5.0